Soru:
Arduino IDE'nin Konsol rengini nasıl değiştiririm?
Greenonline
2015-03-17 23:41:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

IDE 1.5.6r2 için yazı tipi rengini ve / veya Türünü değiştirebilir miyim? sorusundan yola çıkarak, 1.6.0'da veya 1.6.1'de 1 değişiyor console.color veya console.error.color 'u değiştirmek mümkün görünmüyor. Kesin olarak, preferences.txt 2 dosyasındaki ayarları değiştirebilirsiniz, ancak IDE yeniden başlatıldığında yok sayılmış gibi görünürler. Bunlar sabit kodlandı mı? Preference.txt örnek dosyasından

  # Dağıtılan görüntülerle # tutarlılık sağlamak için / uygulamadaki kaynağa bazı renklerin kodlanmış olduğunu görüyorum ve # Yazılımın eski bir sürümünü yükleyen kullanıcıların bu # config dosyasından kalan yanlış renkleri almaması için aşağıda yorumlanmıştır.  

Ancak , atıfta bulunduğum ayarlar yorumlanmıyor ve bu yüzden değiştirilebileceklerine inanmamı sağladı. Siyah üzerine turuncu metin okumak korkunç.

Örneğin:

  console.error.color = # FFF000console.color = # FFCCCC  

ama yine de çıktı ve hata mesajları için sırasıyla beyaz / turuncu (kırmızı?) metin alıyorum.

Düzenlemeleri Arduino IDE çalışmıyorken yapıyorum.


1 1.6.3'te yok sayılan console.color vb. satırlar tercihler.txt'den kaldırılmış gibi görünüyor dosyası.

2 C:\Users \ kullanıcıadı\AppData\Roaming\Arduino15\preferences.txt

Iki yanıtlar:
Norman Gray
2015-04-10 18:11:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

theme.txt yapılandırma dosyasının tercihler.txt dosyasının yanında olmadığı , ancak Arduino'nun yanında / altında bulunduğu ortaya çıktı. uygulamanın .jar dosyaları. Bu nedenle, mevcut sürüm (1.6.3) için:

  • OS X'te ... / Arduino-1.6.3.app/Contents/Java/lib/theme/theme .txt
  • Win7'de, C: \ Program Files \ Arduino \ lib \ theme \ theme.txt
  • Linux'ta, ... / arduino-1.6.3 / lib / theme / theme.txt
  • Windows 10'da, Uygulama olarak kurulduğunda, C: \ Program Files \ WindowsApps \ ArduinoLLC.ArduinoIDE_1 .8.10.0_x86__mdqgnx93n4wtt \ lib \ theme \ theme.txt, ancak düzenlemek mümkün görünmüyor - notepad ++ ile açılabilir ancak kaydetme başarısız.

İlişkili bir Github sorununa bakın Biraz daha tartışma için IDE Arka plan ve baskı rengi seçenekleri gerekiyor.

Bunun için teşekkürler. BTW, Windows yolu `C: \ Program Files \ Arduino \ lib \ theme \ theme.txt'dir. Yok sayılırlarsa, "preferences.txt" dosyasında "console.error" ve "console.color" satırlarının neden olduğu sorusu akla gelmez. Arduino IDE gerçekten şaşırtıcı derecede korkunç bir yazılım parçasıdır. Ancak bunu söyledikten sonra 1.6.3 sürümünde satırların kaldırılmış gibi göründüğünü fark ettim.
Bu satırları "tercihler.txt" ye (benim yaptığım gibi) koyduysanız, IDE onları yok saysa bile, IDE özellikleri okuyup yeniden döktükten sonra hala orada olacaklardır. Ben de IDE düzenleyicisinden pek hoşlanmıyorum, bu yüzden harici bir düzenleyici kullanıyorum (uygun tercihi ayarlayarak) ve sadece derlemek ve yüklemek için IDE kullanıyorum - bunun için benim için yeterince iyi çalışıyor. Linux altında tema dosyasının yolunu ekleyebilecek kimse var mı?
Cevabınıza Windows ve Linux yollarını ekledim. Umarım aldırmazsın
@Greenonline Harika görünüyor!
Timothy
2018-09-13 13:36:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeff Thompson'ın Karanlık Temasını Github: jeffThompson / DarkArduinoTheme 'den indirin

Jeff Thompson's - Dark Arduino Theme

Ekran Görüntüsü:

Screenshot of Jeff Thompson's - Dark Arduino ThemeBu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...