Soru:
Arduino güç kaynakları
Robert Murphy
2015-11-29 09:02:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sarf malzemelerinin ortak topraklara sahip olduğu varsayılarak, 5V pinine harici olarak düzenlenmiş bir 5V besleme bağlıyken aynı zamanda bir Arduino'ya (Nano) USB girişi bağlamak güvenli midir? USB kaynağından çok fazla akım çekmemesi için (umarım) harici 5V kullanılacak mı?

Iki yanıtlar:
dlu
2015-11-29 14:45:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Arduino.CC'deki Arduino Nano 'dan:

Arduino Nano, Mini-B USB bağlantısı, 6-20V düzensiz harici güç kaynağı ile çalıştırılabilir (pin 30) veya 5V düzenlenmiş harici güç kaynağı (pin 27). Güç kaynağı otomatik olarak en yüksek voltaj kaynağına seçilir.

Ya da şematikten alın:

Nano 3 Schematic

Robert Murphy
2015-12-01 08:31:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tamam, + 5V ile VUSB rayı arasında bir Schotky diyotu olan + 5V otomatik seçici etiketli bir bölüm görüyorum, bunun ne yaptığını görmek için elektronik hakkında yeterince anlamıyorum. Eğer Vin'e 7V sağlarsam Nano'nun bunu 'en yüksek voltaj kaynağı' olarak kullanacağını anlıyorum. Belki de pillerden beslenen değişken bir voltaj kaynağı kullanabilir ve bunu 5,2V olarak ayarlayabilir ve Nano’yu bunu kullanmaya zorlayabilirim? Tüm bunların nedeni, Nano'nun ros sistemiyle iletişim kurmak için USB aracılığıyla bir Raspberry Pi'ye bağlanacak olması ve Pi'nin USB bağlantı noktalarından fazla besleyememesi, örneğin bir WiFi dongle, fare çalıştıramaması ve klavye aynı anda.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...