Soru:
/ Dahili Çekmeli Vardiya Kaydı?
squarewav
2016-07-20 04:58:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yalnızca paralel giriş / seri çıkış kaydırma yazmacı olan, ancak entegre dahili çekmeli bir yonga var mı?

Tam gelişmiş bir G / Ç genişletici kullanabilirim ama gerçekten daha fazla anlık düğmeye ihtiyacım var girişler. Çıkışlara ihtiyacım yok ve çipi başlatmak için direnç eklemek veya komut yazmakla uğraşmak istemiyorum.

Bunun yerine bir düğme matrisi kullanmayı düşündünüz mü?
Hayır ama maalesef bu bana pek yardımcı olmuyor. Kod çözme ve seri çıkış işlemlerini otomatik olarak gerçekleştiren bir yonga yoksa hayır.
Zaten bazılarını hallettiğinizi varsayan "daha fazla" diyorsunuz. Sadece nasıl ele alınacaklarını değiştirin.
Muhtemelen yok. http://forum.arduino.cc/index.php?topic=162710.0
Bir cevap:
st2000
2016-07-20 07:23:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kaydırmalı yazmaçlar gibi mantıksal entegre devreler, normalde girişlerinde yukarı çekme dirençleri içermezler. Bunun nedeni, normalde bir totem direği sürücüsüne bağlı olmalarıdır. Böyle bir sürücü, değişken girdilerden kaçınma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Ayrıca, yukarı çekme dirençleri, giriş karşı güç rayına doğru sürüldüğünde akım gerektirir. İç çekme dirençlerinin eklenmesi çipin genel davranışını değiştirmese de, tasarımcılar tüm güç talebini gereksiz yere eklerlerse parçalardan kaçınırlar.

Yorumlarınıza ve sorunuza dayanarak eski bir ps / 2 klavye. Esasen, ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek yerleşik bir kod çözücü çipine sahip bir anahtar matrisidir. Çip, anahtar matrisini tarar, anahtarların hatalarını bildirir ve & düğme yayınlarının düğme basışlarını seri veri akışına dönüştürür.

Daha sonra eklendi ...

Burada bir ps / 2 klavyeyi Arduino'ya bağlama hakkında bir açıklama var. Şemalar, kod örnekleri ve destekleyici kitaplık dahildir.

(USB klavyeler, bir USB Ana Bilgisayar gerektirdiklerinden bu amaç için pek uygun değildir. Çoğu Arduino'da buna sahip olmadığından, bir USB Ana Bilgisayar kalkanı gereklidir.)

Sanırım * ifşa ediyor * demek istiyorsun ...;)
Bu komik! Tablette asla teknik bir soruyu cevaplamamalıyım. Ben değiştireceğim. Teşekkürler.
Yaptığını tahmin ettim. Benimki de onu aynı şekilde değiştirmeye çalıştı. Android?


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...