Soru:
arduino, SD kartta garip dosyalar oluşturur
dursung
2015-09-22 22:38:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Arduino ve elektronik konusunda yeniyim. SD datalogger içeren bir proje yapmak istiyorum ama bir sorun yaşadım. Biri bana nerede hata yaptığımı gösterirse memnun olurum.

Öncelikle devre resimdeki gibi kuruldu:

Hardware setup

SD adaptörlü 8 Gb micro SDHC kart kullanıyorum. FAT32'de biçimlendirdim. Uygun formattaki ses dosyalarını çalabilir ve metin dosyalarının baskı içeriğini okuyabilirim.

Ancak yeni bir dosya oluşturmak istediğimde, SD kartta resimdeki gibi garip bir dosya elde ediliyor:

Directory listing

Bu yüzden SD kartı yeniden biçimlendiriyorum. dosya oluştururken kullanılan kod şudur;

  // yeni bir dosya açın ve hemen kapatın: Serial.println ("Create example.txt ..."); myFile = SD.open ("example.txt", FILE_WRITE); myFile.close ();  

Okuduğum bir yerde 2 Gb'den fazla kapasiteli SDHC kart Arduino'da desteklenmiyor ve 2 tane aldım SD adaptörlü Gb SD mikro.

Ancak bu durumda aurduino SD kartı algılamaz. lütfen biri bana yardım etsin.

Lütfen tüm kodunuzu gönderin ve doğru şekilde biçimlendirin. (Ayrıca, kendinizden bahsediyorsanız (ben öyleyim, yapacağım vb.) "Ben" i büyük harfle yazın).
SD formatter 4.0 ile biçimlendirdim ama fark yaratmadım, muhtemelen aurduino bazı SD kartları desteklemiyor, bu sorun bazı cd sürücüleri veya yazıcılar bazı kompakt diskleri algılamıyor gibi görünüyor. İki micro sd bir tane 8 gb var micro sdhc - sandisk - bu okuma destekleniyor, ancak diğer bir 2gb microsd-noname yazmak için desteklenmiyor - bu okuma ve yazma için desteklenmiyor, biri bana başarılı bir şekilde okuyup yazabilmek için sd kartın işaretini ve türünü söylüyor.
https://www.arduino.cc/en/Tutorial/Files üzerinde çalıştığım kod bu
Görünüşe göre çok büyük bir kart kullanmayı denediniz, bu yüzden işe yaramadı. Daha sonra, durmadan çalışmayan veya SPI desteği olmayan bazı 2GB'lık ucuz kartlar satın aldınız. Mermiyi ısır ve saygın bir perakendeciden kart satın al.
kaliteli 2gb kapasite bulmak zor olduğu için yeni sd kart satın almak yerine microsd modülü satın almayı düşünüyorum http://urun.n11.com/diger/arduino-micro-sd-kart-modulu-spi-P70554983?cid= 604001 & gclid = CLKEgqXyjcgCFUbmwgod5XgOcA, sdhc vb. Destekleyen
@dursung - SDHC desteği çoğunlukla * yazılıma * bağlıdır, bu nedenle bu modül size yardımcı olmaz.
Uzun bir atış ama kablolarınızı ve voltaj seviyelerinizi kontrol edin. Kartın güç kaynağı işe yaramadığında SD kartlara yazarken benzer bozulma sorunları gördüm.
Iki yanıtlar:
RecycleRobot
2015-10-16 08:28:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Büyük (> 1Gb) SD kartlarla benzer sorunlar yaşadım, farklı kartlarla ilgili çeşitli farklı sorunlar yaşadım, bazı şeyler sorunu gidermeme yardımcı oldu:

  • emin olun kablolarınız aynı uzunluktadır ve kısa kablolar kullanmaya çalışın
  • güç kaynağınızın yeterli olduğundan emin olun, sd kart okuyucuları 150mA çekebilir
  • kartı FAT16 veya FAT32 olarak biçimlendirin ve asla "hızlı silme" kullanmayın, resmi araçları kullanmayı deneyin ( https: // gibi www.sdcard.org/downloads/formatter_4/index.html)
  • Kartınızla konuşmak için doğru BAUD oranı (9600) olup olmadığınızdan emin olun
  • dosya adı desteği oldukça eskidir, bu nedenle kısa tutun ve boşluk veya özel karakterler kullanmayın
  • SD kartın " yazma kilidinde olmadığından emin olun "modunda, bazı SD kartların yanında yazmayı yasaklayabilen (ancak okumaya izin verecek) küçük bir anahtar var
Bir SD kart üzerindeki yazma korumasının, sokete ve onu destekleyen ana bilgisayara bağlı olduğunu unutmayın; açmak, ana bilgisayarın karta başarılı bir şekilde yazmasını gerçekten engellemez.
Ayrıca, SD UART yerine SPI kullanır, bu nedenle "baud hızı" önemsizdir, sadece seri saat hızı.
Güç kaynağının kesilmesinden önce bu sorunu tam olarak gördüm. Yazma sırasında bir akım yükselmesi oluyor, voltaj çok düşerse bu etkiyi elde edersiniz. Daha yavaş / daha küçük kartlar daha az eğilimlidir çünkü daha küçük bir artışa sahiptirler. Kartın güç kaynağını iyileştirmek onu düzeltti.
Jim
2017-05-30 07:17:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu sorunla karşılaştım. Deneyin

  • SPI iletişimi olan birden fazla cihaz kullanıyorsanız, diğerlerini slave'lerini YÜKSEK tutarak yok sayın
  • file.close () 'u asla unutmayın
Eğer "file.close ()" çok önemliyse, dosya erişimini bir sınıfa çok yakın sarın, her zaman yıkıcıda çağrılır.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...